Jóga a zdraví

28. srpna 2018 v 18:48 | Michaela |  Zdraví
Jógu nedělám a nikdy jsem jí nezkoušela. Nicméně po napsání následujícího krátkého článku možná začnu cvičit. Přečtěte si i vy, jak jóga prospívá našemu zdraví! Ať jsi žena či muž, zacvič si jógu.
Bylo provedeno několik studií, které naznačují, že jóga podporuje mozek, štítnou žlázu a snižuje příznaky deprese. Bylo také zmíněno, že může pomoci lidem s diabetem. Pokud muži trpí erektilní dysfunkcí, jejich problémy by se cvičením také mohly snížit.


Novější studii vedl Dr. Parco M. Siu z Hongkongské univerzity v Číně, který zkoumal vliv jógy na kardiometabolické zdraví u lidí s metabolickým syndromem (stav, který je spojován s diabetem 2. typu a se srdečním onemocněním). Výsledky prokázaly, že jóga těmto lidem prospívá (cvičení trvalo jeden rok).

Vědci také sledovali adipokiny neboli signální molekuly uvolňující se z tukové tkáně. Tyto adipokiny ovlivňují několik funkcí v těle, jako je například rozvoj zánětu či reakce imunitního systému. Při metabolickém syndromu dochází k dysfunkci tukové tkáně a dysregulaci imunitního systému, a proto nastává zvýšená produkce zánětu díky většímu množství prozánětlivých adipokinů.
V této studii vědci zjistili, že cvičení jógy snižuje prozánětlivé adipokiny a snižuje se tak riziko tvorby zánětu.


Ve zdravém životním stylu prostě jóga nesmí chybět! A jak jste na tom vy? 😊

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/320890.php
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama